Ekrem İmamoğlu: Memleketim üzerinden konuşan zavallılara gülüyorum

Ekrem İmamoğlu: Memleketim üzerinden konuşan zavallılara gülüyorum
16 Mayıs 2019 - 07:50

İBB’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte iftarını 600 engelli vatandaş ile birlikte açtı.

Bakırköy Belediyesi’nin düzenlediği iftar öncesinde konuşan İmamoğlu, ”İftar sofralarında siyaseti hiç konuşmadım, konuşmayacağım. Konuşanları da çok da tasvip ettiğimi söyleyemem. Hele hele iftar sofralarında, benim şahsiyetim, ailem, geçmişim ve memleketim üzerinden konuşan zavallılara da buradan gülüyorum. Onlar zavallı” dedi.

İşitme engelli vatandaşlar, İmamoğlu’nun isteği üzerine, ”Her şey çok güzel olacak” sloganını, işaret diliyle dile getirdi.

ÖNEMLİ OLAN SEVGİ, SAYGI VE HUZUR
İftar sofralarında siyaset yapmadığını ve yapmayacağını belirten İmamoğlu, Ramazan’ın iftar, arınma, aydınlanma, paylaşma, sevme, anlama ve birbirine sahip vakti olduğunu vurgulayarak, ”Bu dünyada en önemli olan şeyler sevgi, barış ve huzur. Ama ne yazık ki bizler dünyayı zorlaştırıyoruz” dedi.

İstanbul’un en özel insanlarıyla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirten İmamoğlu, ”Tüm engelli kardeşlerime, mutlaka bu şehrin engelsiz, erişilebilir ve her hemşehrimin keyif aldığı bir şehir olması için mücadele edeceğim. İBB’ni seçilmiş Başkanı olarak, orada çalışan her kardeşimin İstanbul’la ilgili hangi adımı atıyorsa, mutlaka engelli vatandaşlarımızı ve hemşehrilerimizi düşünerek atmasını sağlayacağımı hepinizin bilmesini istiyorum” diye konuştu.

”HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”
”Burası iftar sofrası, çok fazla konuşup sizi yormak istemiyorum” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

”İftar sofralarında siyaseti hiç konuşmadım, konuşmayacağım. Konuşanları da çok da tasvip ettiğimi söyleyemem. Hele hele iftar sofralarında, benim şahsiyetim, ailem, geçmişim ve memleketim üzerinden konuşan zavallılara da buradan gülüyorum. Onlar zavallı.

AKP’li Başkan Göksu’dan skandal: İmamoğlu üzerinden Trabzonlulara ‘Yunan’ benzetmesiAKP’li Başkan Göksu’dan skandal: İmamoğlu üzerinden Trabzonlulara ‘Yunan’ benzetmesi

Gerçekten zavallı. Size olan güvenimle ve sevgimle, sizlerin benimle sevgiyle kucaklaşmanızdan duyduğum özgüvenle, bu şehrin 16 milyon insanının birbirine yardım ettiği bir gelecekte, hep bir arada olmak duygusuyla size son olarak şunu söylüyorum. Yavaş yavaş söyleyelim: Her şey çok güzel olacak. Hepinizi çok seviyorum.”

İşitme engelli vatandaşlar, İmamoğlu’nun isteği üzerine, ”Her şey çok güzel olacak” sloganını, işaret diliyle dile getirdi.

İmamoğlu, konuşmasının ardından vatandaşlarla birlikte iftarını açtı. İmamoğlu, iftar sonrasında da vatandaşlarla fotoğraf çektirmeye devam etti.

16 Mayıs 2019 - 07:50