Cebinizden ödeyin

Cebinizden ödeyin
30 Kasım 2017 - 07:36

FATİH Terim’in Galatasaray’dan ayrılıp milli takımın başına geçtiği günleri bir hatırlayın. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in evine giden Terim, sıcak görüntüler vermişti. Sonrasında yaşananlara girmeyeceğim ama karıştığı kavga sonrası “Gerekirse istifa ederim” dedikten sonra “Olur mu hocam, görevinize devam edin” denilen, ardından da işine son verilen Fatih Terim, şimdi ödenmeyen 3.5 milyon Euro’luk tazminatını almak için mahkemeye başvurdu.

Demirören, 2004 ile 2012 yılları arasında Beşiktaş başkanlığı görevinde bulundu. Kulüpten hâlâ 100 milyon lira alacağı var. Demirören döneminde Beşiktaş, Vicente del Bosque’ye 8.5, Matteo Ferrari’ye 8, Jean Tigana’ya 3, Bernd Schuster’e 1 milyon Euro tazminat ödedi. Bunlar en çok bilinenler. Ödenen astronomik bonservisleri, Beşiktaş’ın Demirören döneminde borcunun ne kadar arttığını es geçiyorum.

Terim, “Sözleşme gereği yerine gelmezse ben de her Türk vatandaşı gibi yargıya başvuracağım. Gayet doğal bir durum” diyerek konuyu özetliyor.

TFF yöneticilerine bir çağrım var: Bari Terim’in tazminatını cebinizden ödeyin. TFF kasasındaki o 3.5 milyon Euro’yu da altyapı çalışmaları için harcayın. Türk halkına en azından bunu borçlusunuz…

30 Kasım 2017 - 07:36