Bikini fitness sporcusundan destek çağrısı

Bikini fitness sporcusundan destek çağrısı
10 Haziran 2018 - 10:46

Denizli’nin tek kadın ‘bikini fitness’ vücut geliştirme sporcusu olduğunu söyleyen Pelin Güven (21), bu spor dalını yaymak ve geliştirmek için destek bekliyor. Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri 4. sınıf öğrencisi ve Türkiye üçüncüsü olan Güven, önümüzdeki yarışmada Türkiye Şampiyonu olmak için zorlu bir süreçten geçiyor.

Bikini fitness vücut geliştirme sporcusu Pelin Güven, 2017 ve 2018 yıllarında 2 yıllık sporcu olmasına karşın art arda iki kez 1.60 sıklet (boy) genç bayanlarda Türkiye üçüncülüğü kürsüsüne çıktı. Aynı zamanda spor salonunda eğitmenlik de yapan genç ve güzel sporcu, kendisine destek verilmesi durumunda her yıl Türkiye şampiyonu olacağına inanıyor.

Türkiye’de yılda iki kez bu yarışmanın yapıldığını ifade eden Güven, yıllık yarışma maliyeti olan 20 bin TL’nin karşılanmasını istiyor. Güven, bikini fitnees vücut geliştirme spor dalında beslenmenin birinci sırada yer aldığını belirterek, “Denizli’nin bu dalda tek sporcusuyum. Birincilik kürsüsüne çıkmak için sponsora da ihtiyacım var. Yarışma haricinde bir sponsorluk beklentim yok. Kazanabildiğim parayla bu yarışmalara katılmaya çalışıyorum” dedi.

10 Haziran 2018 - 10:46