Beşiktaş geri döndü

Beşiktaş geri döndü
8 Mayıs 2018 - 07:14

KARTAL, olaylı Türkiye Kupası Fenerbahçe maçında yaşadığı travma sonrası, Galatasaray derbisinde adeta fişi çekilmiş gibiydi. Bu ruh halinin faturasını da mağlup olarak ödedi. Ligin en iyi takımı, Şampiyonlar Ligi rekortmeni, bir anda ligin dördüncü sırasına düştü. Fakat Türkiye Ligi’nde geri sayım başladığı son haftalarda bir klasik yaşandı, üst sıradaki herkes her maçını kazanmaya başlamıştı.

Kartal bu hafta Kayseri karşısına fabrika ayarlarına dönmüş olarak başladı. Tüm eksiklerine karşın oyun planında değişiklik yoktu. Maça istekli başlayan Beşiktaş gol atmak için çalışıyor, usta ayaklar şov yapıyordu. Talisca’nın frikikinde dönen topu gol yapamayan Tosic, Quaresma’nın usta asistini geri çeviremedi. Diğer usta ayak Adriano şöyle bir kaleyi ölçtü biçti gol yaptı.

İkinci yarının rahat geçeceğini sananları, Beşiktaş yine yanıltı. Kartal’ın hırçın, delidolu stoperi Tosic ikinci sarı karttan oyun dışı kalınca Kayseri yeniden maça döndü. Şenol Hoca sahada uyur gezer gibi dolaşan Love yerine Necip’i sahaya sürdü ve bu hamle ile Beşiktaş’ı yeniden oyuna dönmesini sağladı.

Dün taraftar sayısı azdı ancak etkileri büyüktü. Küfürler yakışmasa da ince göndermeler tebessüm ettirdi.

8 Mayıs 2018 - 07:14