Beşiktaş Antalya kampında

Beşiktaş Antalya kampında
22 Ocak 2018 - 13:04

SEZONUN ilk yarısında Avrupa karnesini yıldızlı pekiyilerle dolduran Beşiktaş lig karnesinde ise 8 galibiyet, 6 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile orta derecede kaldı. Lig için bütün ümitler 2. yarıda gelecek üstün performansa bağlı. İkinci yarının ilk maçında rakip, deplasmanda Antalyaspor. İki takımda da eksikler olmasına karşın alternatifli kadrosu ile bunu hissetmeyecek sandığımız Kartal, Pepe ve Tosiç uyumunu aradı. Eto’o ve Nasri’siz tatsız tuzsuz başlayacak sandığımız Antalya ise eksikliğini enerjisi ile kapadı. Sahaya baktığımızda zemin tam bir hayal kırıklığıydı. Türkiye’de en fazla çim sahaya sahip Antalya’ya bu zemin hiç yakışmadı.

Orta saha pas zenginliği ile topa daha çok sahip olmak isteyen Şenol hoca, Oğuzhan ve Talisca’ya birlikte yer verdi. Bu düşünce pas zenginliği yerine Talisca’dan 2 gol zenginliği olarak döndü. Stopere çekilen Medel’in orta saha oyununa kattığı çabukluk aranmadı dersek yalan olur. Vida’nın partneri bu maç için Mitrovic olur diyenleri hoca yanılttı. Lig arasındaki ağır kamp döneminin yorgunluğunu Beşiktaş’ın üzerinden atamadığını gördük. Yenik duruma düşse de tecrübesi ile Beşiktaş maçı çevirmeyi bildi. Yeni transfer Vida kalitesi ile stoperde bu takımda çok başarılı işler yapacağını gösterdi.

İlk maçın zorluklarının tamamını bu maçta yaşayan Beşiktaş, kötü zeminde pas trafiğini kuramayarak oyun üstünlüğünü eline alamamasına rağmen gerçek golcüsü Talisca’yla maçı kopardı.

22 Ocak 2018 - 13:04